Електроточила
Коли необхідно виконати роботи з заточування будь-якого інструменту, то набагато простіше придбати та використовувати спеціальний пристрій, що працює від побутової розетки, ніж щоразу застосовувати для цієї мети ручний інструмент. Купити точило можна легко, навіть не виходячи з дому, якщо зробити замовлення в інтернет-магазині, але перш ніж придбати товар, рекомендується ознайомитися з основними рекомендаціями щодо вибору пристрою.
Перевага електроточил
Точило електричне має наступні переваги перед ручними напилками та надфілями:
- Висока швидкість виконання роботи.
- Мінімальні фізичні витрати.
- Висока точність виконання роботи.
- Безпека.
- Можна використовувати для професійної діяльності.
Працюючи цей вид електроінструменту видає досить гучний шум, але це, мабуть, єдиний помітний недолік інструменту. Ціна виробу може суттєво різнитися, але невеликі пристрої для приватного застосування можна придбати в Україні лише за 1000 грн. З огляду на великий експлуатаційний період такого обладнання фінансові вкладення повністю себе окуплять вже в перший рік використання електроточила.
Як вибрати електроточило
Вибрати електроточило дуже просто, якщо знати технічні особливості, на які слід звернути увагу при покупці в першу чергу. Основними параметрами цього обладнання є:
- Потужність. Ця характеристика може мати істотний розкид у значеннях, тому слід пам'ятати правило, яким грубіші матеріали обробляються з використанням верстата підвищеної потужності. Якщо прилад необхідний лише для заточування ножів на кухні, достатньо придбати пристрій на 200 – 300 Ватт. Більш потужне електричне точило слід застосовувати з професійними цілями, а також для заточування великих інструментів.
- Число обертів. Чим більша кількість оборотів, тим вища продуктивність ел. точила. Для побутового використання цілком достатньо пристрою, що розвиває частоту обертання робочого кола до 2500 обертів на хвилину. Для шліфування міцних сплавів потрібно придбати електричне точило на 10 000 оборотів і більше. При підвищених оборотах електричне точило може досить сильно іскрити. Цю особливість необхідно обов'язково враховувати при організації робочого місця, щоб унеможливити спалах легкозаймистих речовин і матеріалів.
- Діаметр кола. Точило електричне з малим колом застосовуються тільки для заточування невеликих інструментів. Для побутового використання зазвичай застосовуються моделі із середнім розміром робочої поверхні. Велике коло встановлюється на потужне електроточило і використовується для заточування значних за розміром інструментів.
- Посадковий діаметр валу. Якщо електричне точило має більший або менший розмір, ніж отвір на точильному колі, то робота обладнання буде неможлива.
Перед тим як купити побутове електричне точило необхідно переконатися в тому, що пристрій можна буде встановити на поверхню без ризику її руйнування, адже деякі моделі мають значну масу (30 кг і більше).
Якщо точило електричне має кілька швидкостей для керування частотою обертання робочим колом, то така опція дозволить безпечніше обробляти м'які матеріали. Не менш важливим пристроєм для підвищення безпеки та комфорту роботи може бути підсвічування, яке особливо необхідне при здійсненні робіт у приміщеннях без вікон або в умовах недостатнього освітлення.
Середні ціни на електроточильні верстати
Найменування | Вартість |
Tekhmann TBG-4006 | 1200 грн |
Інтерскол Т-150/150 | 2043 грн |
Metabo DS 125 | 2500 грн |
Metabo DS 200 | 4600 грн |
- Зеніт ЗСТ-200/400
- Tekhmann TBG-4006
- Інтерскол Т-150/150
- Metabo DS 200
- Мінімальна ціна: 1463.00 грн.
- Максимальна ціна: 3499.00 грн.
- Середня ціна: 2240.50 грн.
- Кількість товарів: 9