Будівельні фени. Що потрібно знати для правильного вибору інструмента?
Зміст:
- Для яких робіт призначено термофен?
- Сфера застосування
- Види інструменту
- Основні технічні характеристики
- Які насадки для термофену використовувати?
- Рейтинг термофенів для України
- Відео
Професіонали у будівельній сфері знають, навіщо потрібний технічний фен, як вибрати його та користуватися ним. Вперше зіткнувшись з необхідністю застосування цього інструменту, майстрам-початківцям складно визначити відповідну модель і експлуатаційні параметри. Вибираючи будівельний фен, рекомендовано ознайомитися з детальною інформацією про пристрій, призначення та характеристики. Це допоможе дізнатися, для чого потрібний інструмент, як правильно ним користуватися та яку модель придбати.
Для яких робіт призначено термофен?
У професійних та побутових умовах фен використовується для виконання таких робіт:
- очищення та дезінфекція поверхонь;
- видалення старого лакофарбового покриття;
- розморожування холодильників та водостічних труб;
- встановлення термозбіжної ізоляції;
- сушіння фанерованих поверхонь;
- встановлення натяжних стель;
- художнє випалювання;
- видалення припою та лудіння металу;
- кузовний ремонт автомобілів та ін.
Будівельний фен призначений для виконання різних завдань, які потребують сильного локального нагрівання. Цей інструмент безпечніший за паяльну лампу, що раніше використовується в аналогічних цілях. Наприклад, фен можна використовувати для зварювання пластику, паяння садових шлангів та мідних труб, не турбуючись про якість результату та надійність використання. Пристрій пристрою досить простий, тому у майстрів не виникають проблеми в процесі його використання. Достатньо одноразово ознайомитися з інструкцією з експлуатації та застосування фена буде простим та ефективним.
Сфера застосування
Будівельний фен може використовуватись у побутових та професійних умовах. Залежно від сфери застосування розрізняють такі різновиди інструменту:
Побутовий. Фен цього виду пристрій
- максимально простий у використанні. У ньому є набір елементарних функцій, які необхідні виконання нескладних завдань у побуті. Перед тим, як вибрати фен цього виду, потрібно враховувати, що час його безперервної роботи складе близько 15 хвилин і він впорається лише з мінімальними навантаженнями.
- Професійний. Апарат має збільшену шкалу регулювання температури повітря. Завдяки високій функціональності професійний фен можна використати задач. Завищена ціна пояснюється тим, що інструмент має технічні характеристики краще за побутовий аналог.
- Виробничий. Інструмент має високу потужність та незамінний при виконанні ремонтно-будівельних робіт у великих обсягах. У фені цього виду передбачена висока температура нагріву повітря, налаштування режимів роботи, додаткові функції та термостійкий корпус. Висока вартість апарату пояснюється його гарною якістю та ефективністю застосування.
Види інструменту
Пристрій технічного фена буде зрозумілим навіть не професіоналу. Усередині корпусу вбудований невеликий двигун, вентилятор та нагрівальна спіраль. Через сопла надходить гаряче повітря. Продуктивність залежить від того, який потік повітря він випускає за хвилину. Виробники регулярно удосконалюють конструкцію будівельних фенів, намагаючись запропонувати споживачам гарний товар.
Перед тим, як вибрати технічний фен, слід ознайомитися з його підвидами, на які він ділиться залежно від конструктивних особливостей. Будівельний інструмент має такі різновиди:
- Пістолетний. Фен має рукоятку, яка розташовується перпендикулярно корпусу. Він призначений для експлуатації та на відкритих поверхнях.
- Прямий. Задня частина будівельного фена виконує функцію ручки. Його можна використовувати для виконання завдань за умов обмеженого простору. Прилад цього виду є менш безпечним, оскільки користувач може отримати травму.
- Комбінований. Монтажний фен є універсальним, оскільки має поворотну та знімну рукоятку.
Покупці повинні вибирати будівельний фен за конструктивними особливостями залежно від його призначення, обсягу майбутніх робіт та особистих переваг.
Основні технічні характеристики
Ознайомитись з технічними характеристиками будівельного фена варто обов'язково. Це допоможе не лише тим, хто використовуватиме промисловий інструмент, а й побутовий. Як вибрати апарат, правильно знають далеко не всі покупці, що може призвести до того, що він працюватиме неефективно і не задовольнить вимоги. Важливо здійснювати вибір обладнання за такими технічними характеристиками:
Режими роботи. Електрофен може працювати в наступних режимах: "мінімальна температура", "максимальна температура" та "холодне обдування". Остання функція використовується з метою охолодження пристрою або охолодження обробленої ділянки. Крім того, це дозволяє уникнути розжарювання спіралі та ізоляторів. Бажано, щоб будівельний фен мав усі три перелічені режими роботи.
Регулювання потоку повітря. Ця властивість фена дозволяє проводити його продуктивність. У сучасних моделях є плавне регулювання потоку повітря, що полегшує експлуатацію. Показники потік повітря вплинуть на швидкість нагрівання поверхонь або матеріалу. Промисловий фен має норму від 650 л/хв, професійний – 500 л/хв, а побутовий – 450 л/хв. Максимальні показники безпосередньо залежить від моделі та її можливостей.
Температура нагріву, потужність. Температура повітряного потоку залежить від потужності фена. Промисловий інструмент повинен мати потужність від 2000 Вт, професійний – до 2000 Вт, а побутовий – до 1800 Вт. Інструменти з датчиком температури відстежують цей показник для безпечної та зручної роботи. Промислові фени в основному мають максимальну температуру приблизно 700 °С, побутові та професійні – до 500 °С та 650 °С відповідно. Прилади з регулюванням температури дозволяють користувачеві змінювати температуру повітряного потоку на виході з фена. Причому залежно від схеми та оснащення приладу може використовуватися плавне або східчасте регулювання.
Електронна система підтримання заданої температури. Завдяки стабілізації температурного режиму будівельний фен налаштовує необхідну температуру в автоматичному режимі. При цьому виключається перегрів та зміна показників при роботі у складних кліматичних умовах.
Обдув холодним повітрям. Як згадувалося раніше, обдув холодним повітрям є одним з режимів роботи фена. Його використання буде актуальним у професійних та промислових умовах при виконанні складних завдань, що вимагають високої якості результату.
Захист від перегріву. Перед тим, як вибрати будівельний фен, переконайтеся, що він оснащується захистом від перегріву. Вона забезпечується за допомогою спеціальних датчиків. У разі підвищення температури до встановленого максимуму апарат буде вимкнено.
Які насадки для термофену використовувати?
Щоб знати, який технічний фен краще вибрати, потрібно визначитися, якими насадками повинен комплектуватися апарат і чим замінити їх відсутність потрібного пристосування. Як правило, виробники будівельних інструментів пропонують відвідати каталог та надають вичерпну інформацію про прилади. У процесі роботи з термофеном рекомендовано використовувати такі насадки:
- форсунки: фокусуючі, напрямні; склозахисні, зварні, ріжучі та ін;
- електронний дисплей;
- теплозахисний кожух;
- допоміжні петлі;
- зачепи та опори;
- кейс для зберігання та транспортування інструменту.
Покупці повинні вибрати насадки залежно від того, в якій сфері застосовуватиметься прилад, його призначення та особисті потреби. Перед тим, як вибрати та купити будівельний прилад, важливо уважно ознайомитись з інформацією про нього та фото.