Термофени

Сьогодні пластик - один з найпоширеніших матеріалів. З нього збирають корпуси техніки, деталі машин та обладнання, труби, меблеву продукцію, посуд, оздоблювальні матеріали тощо. З огляду на це, будівельний фен стане вигідним придбанням: їм легко з'єднувати пластикові деталі, які «не візьме» клей, закладати тріщини в корпусі, плавити м'яку черепицю або запаювати текти в трубі. Хоча виглядають будівельні фени нехитро, це не означає, що серед асортименту буде просто знайти потрібну модель. Про тонкощі вибору інструмента і йтиметься.
На що здатний електрофен
Відразу відзначимо, що більшість полімерів плавиться при температурі від 120 до 250°. Фен будівельний випускає із сопла струмінь гарячого повітря, як результат – пластик розм'якшується, що полегшує ремонт або з'єднання деталей.
Електрофен виконують і інші завдання:
- точково сушать клей, шпаклівку, лаки, фарби;
- обпалюючи, знімають лакофарбові покриття чи шпалери;
- обтискають термозбіжні трубки;
- з'єднують та ремонтують пластикові труби;
- розрізають пінопласт (різ виходить чистим та рівним);
- з'єднують один з одним лінолеум, ламінат, вінілову плівку тощо;
- розморожують покриті кригою труби, крани, замки, водостоки;
- паяють мідні труби;
- демонтують компоненти електронних плат;
- ремонтують бампера та інші деталі автомобіля, виготовлені з пластику;
- змінюють форму пластикових матеріалів (наприклад, роблять плавні вигини);
- дезінфікують деревину.
Фен будівельний знаходить застосування у будівництві. Їм:
- обсмажують кавові зерна;
- обпікають тушки;
- розпалюють дрова чи вугілля;
- дезінфікують клітини для тварин та ін.
Монтажний термофен здатний багато на що, тому його застосовують при роботах не тільки вдома, але і в майстерні.
Види будівельних фенів
Призначення приладу – точково подавати розігрітий струмінь повітря. І перш ніж купити в магазині будівельний фен варто визначити, який вид потрібен.
Другий різновид – професійний. Ціна вища, але і функцій більше, наприклад, можна плавно регулювати температуру або увімкнути холодне обдування. Щоб майстер розумів, яку температуру виставлено, на корпусі передбачено цифровий індикатор. Професійні види будівельних фенів здатні видувати повітря, розігріте до 700 °. За рахунок цього їх застосовують при покрівельних роботах, з'єднанні підлогових або стельових матеріалів.
Третій різновид – промисловий. Інструмент оснащений додатковим соплом, через яке подається холодне повітря, також дозволяє точно налаштувати швидкість і температуру потоку струменя. Фени промислового типу коштують дорого, але вони застосовні до виконання всіх перелічених вище робіт.
Що врахувати під час виборів
У плані конструкції інструменти схожі, і функція у них одна – подача розігрітого повітря. Але є низка технічних параметрів, що впливають на сферу застосування та зручність проведення робіт.
Температура повітряного струменя, продуктивність, потужність
Простий будівельний фен подає повітря, нагріте до 600 – 650°, але у продажу зустрічаються моделі, здатні розігріти його до 800°. Ширина діапазону між мінімальною та максимальною температурою впливає на універсальність інструменту. Граничне нагрівання фіксується біля сопла, і якщо виконувати роботи на відстані 10 см, температура обробки знижується в 2 – 4 рази.
Під продуктивністю розуміється, який обсяг повітря виготовляє будівельний фен за хвилину. У професійних моделей цей параметр варіюється від 200 до 650 л/хв.
Продуктивність безпосередньо пов'язана з потужністю. Параметр коливається – 500 – 2500 Вт. Прилад від 2000 Вт буде великим, важким, дорогим і сильно навантажує електромережу.
Регулювання температури
Одна з ключових функцій, тому що працюючи з різними матеріалами, потрібно виставляти конкретну міру нагрівання. Фен будівельний побутового типу оснащений перемикачем. Професійні прилади оснащуються плавним регулюванням, відповідно, можна підлаштуватися навіть під «капризний» матеріал.
Холодне обдування
Подача холодного повітряного струменя – функція, що не в кожному термофені. Вона не є обов'язковою, але дозволяє збільшити продуктивність. Припустимо, не доведеться чекати, поки охолоне шов, щоб продовжити роботу.
Тип та форма рукоятки
Більшість термофенів виглядають як пістолет, і якщо працювати у важкодоступних місцях така конструкція виявляється не особливо зручною. Для подібних умов кращий інструмент із прямою рукояткою у формі циліндра, яка також буває поворотною.
Способи паркування
Часті ситуації, коли треба відволіктися від роботи і примостити кудись фен так, щоб той нічого навколо не підпалив. Для цього на мережевому шнурі є петля, за яку прилад і підвішується. На деяких моделях передбачені опори та зачепи, що дозволяють встановлювати електроприлад на плоску поверхню.
Вага
Насадки
Їх ще називають соплами чи форсунками. Варіантів кілька:
- круглі насадки – для спайки мідних труб та роботи зі зварювальною стрічкою;
- плоскі для зняття фарби, лаку, шпалер, деформування пластикових листів;
- рефлекторні із заокругленим відведенням – для згинання полімерних труб;
- щілинні – для паяння ПВХ внахлест;
- ріжучі (виглядають як плеската трубка) – для розкривання пінопласту;
- бічні – для очищення віконних рам (скло захищене від нагріву);
- дзеркальні – для зварювання пластику.
Комплектація буває і багатша, благо, насадки коштують недорого. Добре, якщо все це добро куди помістити, наприклад, в кейс, в якому продавався фен.
Висновок
В Україні знайти хороший технічний фен – не проблема, але треба розуміти, для чого він потрібен. Більшість операцій можна виконувати і побутовим приладом. Якщо площі робіт суттєві – слід дивитися на професійні продуктивні моделі.
Середні ціни на електрофени
айменування | Вартість |
Forte HG 2000-2 | 485 грн |
Hyundai H 2000 | 829 грн |
DeWALT D26411 | 2200 грн |
Makita HG651CK | 4580 грн |
- Vitals Tf 202JS
- Сталь ТПД 2000-2
- Tekhmann THG-2001
- Hyundai H 2000
- Black&Decker KX1650
- Мінімальна ціна: 806.00 грн.
- Максимальна ціна: 3599.00 грн.
- Середня ціна: 1490.00 грн.
- Кількість товарів: 23