Вита пара UTP: вибір, монтаж, застосування
Найбільш бюджетним варіантом кабелю “вита пара” є utp кабель, в асортименті представлений на вітрині інтернет-магазину. Незважаючи на доступність, модель користується широкою популярністю і добре справляється з покладеними на неї функціями. У чому ж її відмінність від інших видів і як це пов'язано з категорією крученої пари? Дізнайтеся з нашої нової статті!
Значення маркування utp
Вибираючи кабель кручена пара, ви неодмінно виявите в описі один з наступних написів: UTP, FTP чи STP. Ці абревіатури вказують на наявність та вид екрануючого шару на дротах.
STP
STP означає, що кожен провід в кабелі має фольговану захисну оболонку, яка доповнена загальним металевим екраном на кабелі. Цей вид кручений пари максимально захищений від впливу електромагнітних перешкод ззовні.
FTP
FTP має захист, який обмежується екрануючою оболонкою поверх всього кабелю, без додаткового захисту кожного дроту.
UTP
UTP не має екрануючого шару.
Відсутність екрану в ютп не впливає на інші технічні характеристики кабелю крім того, що він стає вразливим для зовнішніх перешкод. У випадку, якщо в локації розташування мережі немає джерел електромагнітних випромінювань, ютп кабель можна сміливо використовувати, заощадивши тим самим кошти на покупку дорожчого кабелю.
Utp та категорія
У сучасних інформаційних мережах найбільш потрібні такі категорії кручений пари: 5, 5е, 6, 6а.
У кожній з цих категорій присутні моделі з екрануванням і без нього. Вибираючи кабель кручена пара utp, варто звернути увагу і на інші характеристики, оскільки наявністю або відсутністю екрана не обмежується його функціональність.
Що ще важливого вам розповість опис товару
Кабелі ютп, як і екрановані аналоги, розрізняються за низкою характеристик.
- Кількість провідників. Їх число в категорії 5 становить 4 пари, в 5е може бути 4 або лише 2. Категорії 6 і 6а характеризуються також наявністю 4 пар дротів.
- Форма. Це може бути як круглий кабель, так і плоска кручена пара, що використовується здебільшого в телефонії і належить до 3 категорії.
- Швидкість передачі даних. Ця характеристика чітко прописана в стандартах категорій, і від неї залежить стабільність роботи вашої мережі.
- Умови використання. Серед моделей виділяють ті, які призначені для прокладання внутрішньої мережі або поза стінами приміщення. Особливості включають допустиму температуру повітря під час роботи, стійкість до займання, механічних пошкоджень тощо.
- Захисна оболонка, представлена полівінілхлоридом, поліетиленом або іншим матеріалом.
- Діаметр кабелю, який також залежить від кількості пар та товщини самих проводів.
- Матеріал жил. У більшості моделей ютп це мідь, проте існують бюджетні варіанти, виготовлені на основі сплавів, що містять алюміній.
- Стійкість до розтягування. Ця величина вимірюється у ньютонах (N). Вона заслуговує на особливу увагу в тому випадку, якщо кабель монтується на окремі опори, що може призвести до провисання. Додатковою страховкою від розтягування є несуча жила, якою інколи оснащується вита пара utp.
Покупка utp
Перш ніж купити utp кабель, важливо переконатися, що в місці монтажу мережі відсутнє обладнання, що створює електромагнітні перешкоди. Значення мають не тільки прилади, розташовані всередині приміщення, а й, наприклад, лінія електропередач, що проходить неподалік.
Щоб не помилитися з вибором, співробітники компанії EServer рекомендують звернутися до них за консультацією перед тим, як оформити покупку. Фахівці в галузі мережного обладнання індивідуально розглянуть вашу ситуацію та порекомендують оптимальне рішення.
Разом із ютп кабелем тут можна вибрати також конектори, розетки, модулі та інше пасивне обладнання.